به من اطلاع دهید! در صورت موجود شدن به شما از طریق ایمیل اطلاع رسانی میشود
Email تعداد -ایمیل شما در فروشگاه پارسه محفوظ می ماند.
موتور جستجوی پیش فرض iOS

گوگل می تواند ۱۵ میلیارد دلار به اپل بپردازد تا موتور جستجوی پیش فرض iOS را در سال ۲۰۲۱ بماند. Leave a comment

بر هیچ کس پوشیده نیست که اپل و گوگل دارای توافقی هستند که موقعیت گوگل را به عنوان موتور جستجوی پیش فرض iOS  و دستگاه های اپل تضمین می کند. در یادداشت جدید سرمایه گذار توسط تونی ساکونقی ، مشاور مالی برنشتاین ، تحلیلگر ادعا می کند که پرداخت گوگل به اپل برای حفظ وضع موجود می تواند در سال ۲۰۲۱ به ۱۵ میلیارد دلار برسد ، در حالی که سال گذشته ۱۰ میلیارد دلار بود.

برای اولین بار توسط Ped30 گزارش شده است که برآورد می کند که پرداخت های گوگل به اپل همچنان افزایش می یابد و در سال ۲۰۲۲ به ۱۸ تا ۲۰ میلیارد دلار نزدیک می شود. تحلیلگر برنشتاین اعداد خود را بر اساس پرونده های عمومی اپل و همچنین تجزیه و تحلیل از بالا به دست آوردن ترافیک گوگل از مبنا قرار می دهد.

توافق گوگل با اپل در بازارهای جستجو و تبلیغات بیش از یک دهه است که وجود دارد ، اما با توجه به تسلط بیشتر موتورهای جستجوی گوگل در سال های اخیر ، تحلیلگران برنشتاین معتقدند که این توافق می تواند با ریسک نظارتی روبرو شود.

علاوه بر این ، یاهو و مایکروسافت هر دو علاقه مند به عقد قرارداد با اپل برای سرنگونی گوگل به عنوان موتور جستجوی پیش فرض iOS هستند و تحلیلگران پیشنهاد می دهند که پرداخت های هنگفت گوگل به اپل برای اطمینان از پیشی گرفتن مایکروسافت انجام شود.

موتور جستجوی پیش فرض iOS

ما دو خطر بالقوه برای پرداخت های گوگل به اپل مشاهده می کنیم: (۱) ریسک نظارتی ، که ما معتقدیم واقعی است ، اما به احتمال زیاد سالها فاصله دارد. ما ۴-۵ درصد احتمالاً بر سود ناخالص اپل از یک حکم نامطلوب تأثیر می گذاریم. & (2) که گوگل تصمیم می گیرد پرداخت اپل را به عنوان موتور جستجوی پیش فرض به طور کلی متوقف کند یا به نظر می رسد مجدداً در مورد شرایط مذاکره کرده و هزینه کمتری بپردازد. ما در تحقیقات قبلی اشاره کرده بودیم که گوگل به احتمال زیاد هزینه می پردازد تا مطمئن شود مایکروسافت از آن پیشی نمی گیرد. گفته می شود ، با توجه به اینکه پرداخت ها در سال مالی ۲۲ به ۱۸ تا ۲۰ میلیارد دلار نزدیک می شود ، بعید نیست که گوگل بتواند استراتژی خود را مجدداً بررسی کند.

سال گذشته ، وزارت دادگستری ایالات متحده علیه گوگل شکایت کرد و مدعی شد که شرکت مستقر در Mountain View از روشهای ضد رقابت و محرومیت در بازارهای جستجو و تبلیغات برای حفظ انحصار غیرقانونی استفاده کرده است. یکی از اصلی ترین شکایات علیه گوگل ، قرارداد آن با اپل است که به گوگل اجازه می دهد موتور جستجوی پیش فرض در مرورگر سافاری اپل و سایر ابزارهای جستجو باشد.

سال گذشته ، ساکوناگی استدلال کرد که اپل باید این موتور جستجو را به طور کامل خریداری کند تا بر گوگل فشار بیاورد. استدلال Sacconaghi این بود که اپل جایگزین زیادی برای گوگل ندارد ، زیرا تنها اهرم آن مبادله با بینگ است. با این حال ، تحلیلگر همچنین هشدار داد که چنین اقدامی می تواند باعث نظارت نظارتی شود که در نهایت می تواند خرید این شرکت را مسدود کند و اپل را در وضعیت بدتری نسبت به قبل قرار دهد.

در سال ۲۰۲۰ گمانه زنی هایی مبنی بر اینکه اپل قصد دارد موتور جستجوی خود را راه اندازی کند افزایش یافت ، اما بعداً تلاش های اپل برای بهبود نتایج جستجوی Siri و Spotlight متوقف شد. باید صبر کرد و دید تا کی گوگل موتور جستجوی پیش فرض iOS خواهد ماند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید Item Removed. Undo
  • No products in the cart.