به من اطلاع دهید! در صورت موجود شدن به شما از طریق ایمیل اطلاع رسانی میشود
Email تعداد -ایمیل شما در فروشگاه پارسه محفوظ می ماند.

مک بوک های برا اساس فناوری آرم (ARM) آیا موفقیت درمک بوک اپل را به پشتیبانی طولانی مدت موظف می کند؟؟ Leave a comment

با افزایش فروش بیست درصدی مک‌بوک ، اپل را با یک مشکل کوچک اما لذت بخش در قلب موفقیت لپ تاپ هایش مواجه کرده است. درست قبل از اینکه macOS حرکت رو به آینده خود را با بهره گیری از قدرت ARMارائه دهد، مخاطبان عامه برای استفاده از استاندار قدیمی تر اینتل رونق گرفته است.

 

این باریکسری از ویژگی های مک بوک های آینده از جمله اضافه شدن شارژر وایرلس به لپ تاب های اپل به بیرون درز کرده است. این شارژر به نحوی است که نه فقط به دستگاه هایی که macOS  دارند بلکه تمام لوازم جانبی مانند آیفون یا آیرپادها فقط با قرار دادن انها کنار تاچ پد به آنها شارژدهی کند.

زنجیره تامین تامین اپل که یک تولید کننده دیود های تایوانی هم شامل انها می گردد در مک بوک از یکسری یکسو کننده های به نام پل های  GPP (glass passivated package) استفاده خواهند کرد. ابتدا قرار بود این فناوری در یک تشک بی سیم به نام AirPower ، اپل استفاده کند اما این طرح در اوایل سال جاری لغو شد و فعلا در مک بوک های آینده احتمالا استفاده می گردد.

حال این سوال مطرح می گردد که آیا اپل این طور ویژگی هایی که مطرح شد را از اینتل مک بوک صلب می کند تا در ماهیت مک های پیشرفته مجهز به ARM قرار دهد با توجه به تابستان موفق اینتل مک بوک ها؟

این افزایش بیست درصدی فروش در سه ماه سوم امسال نسبت به سال گذشته که توسط تجزیه و تحلیل زنجیره تامین Digitimes محاسبه شده است. اپل در ابتدای سال ۲۰۲۰ مدل های جدیدی از MacBook Pro و MacBook Air را معرفی کرد. نسل دهم پردازنده های Core اینتل و همچنین جایگزینی ویژگی اصلی صفحه کلید پروانه ای با مجیک کیبورد از جمله مهم ترین آنها است .

علاوه بر این ویژگی که بسیاری منتظر بودند قبل از به روزرسانی برطرف شود یعنی اینکه  مک بوک های جدید با قابلیت قفل شدن از سراسر دنیا برای کار کردن از خانه را اضافه کند .   و افزایش کار در خانه باعث افزایش هزینه ها در برخی از مراکز فناوری شده است احتمالاً شامل لپ تاپ های جدید برای افراد در خانه.

به طور طبیعی همه محصولات مورد استقبال قرار می گیرند ، اما این افزایش فشار علاوه بر حفظ macOS برای اینتل مک بوک ها ، همچنین به منظور افزایش دامنه و قابلیت های موجود در این سیستم عامل در کنار سیستم عامل نوپای ARM ، می افزاید.

حرکت تاریخی از PowerPC به اینتل باعث شد تا اپل از معماری قدیمی تر به مدت چهار سال پشتیبانی کند. آیا چهار سال پشتیبانی از یک دستگاه Intel خریداری شده در سال ۲۰۲۰ کافی است؟ با توجه به اینکه macOS Catalina از سال ۲۰۱۳ از دستگاههای Mac پشتیبانی می کند ، فکر می کنم جواب منفی باشد.

مصرف کنندگانی که امسال با خرید MacBook جدید Intel به اپل اعتماد کرده اند ، تمایل ندارند اپل با شکستن فناوری قدیمی تر ، کوتاه مدت تغییر کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید Item Removed. Undo
  • No products in the cart.