به من اطلاع دهید! در صورت موجود شدن به شما از طریق ایمیل اطلاع رسانی میشود
Email تعداد -ایمیل شما در فروشگاه پارسه محفوظ می ماند.
مایکروسافت به دنبال خرید پینترست

مایکروسافت به دنبال خرید پینترست Leave a comment

مایکروسافت به دنبال خرید پینترست است و در هفته‌های اخیر مذاکراتی را برای خرید «پینترست» با مبلغ سرسام‌آور ۵۱ میلیارد دلار داشته که در صورت عملی شدن به بزرگترین خرید تاریخ مایکروسافت تبدیل می‌شود.

مایکروسافت به دنبال خرید پینترست

مایکروسافت به دنبال خرید پینترست است که یک استراتژی جدید را دنبال کرده است که هدف آن جمع آوری مجموعه ای از جوامع آنلاین فعال است که می توانند در کنار سیستم رایانش ابری خود اجرا شوند.

پینترست که ارزش بازار آن در طی شیوع ویروس کرونا بیش از ۶۰۰ درصد افزایش یافته است ، در گذشته اعلام کرده است که مایل است یک شرکت مستقل باقی بماند.

خرید پینترست که به بزرگترین معامله مایکروسافت تبدیل شده است ، اشتهای دولت بایدن برای اجازه دادن به شرکت های قدرتمند فناوری در زمینه معاملات بزرگ را نشان می دهد.

مایکروسافت برای اولین بار در سال گذشته علاقه خود را برای خرید یک شرکت بزرگ رسانه های اجتماعی هنگامی که قصد داشت TikTok را خریداری کند ، نشان داد. پیشنهاد به شرکت TikTok پس از اینکه اوراکل مذاکرات را آغاز کرد ، ناموفق بود.

مایکروسافت در سال های اخیر چندین خرید انجام داده است. علاوه بر خرید شبکه اجتماعی حرفه ای LinkedIn با قیمت ۲۶ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۶ ، GitHub ،  که به عنوان شبکه ای برای توسعه دهندگان نرم افزار شناخته می شود ، و Minecraft ، یک بازی آنلاین که سال گذشته ۱۳۱ میلیون کاربر را پشت سر گذاشت ، خریداری کرده است. همچنین سال گذشته شرکت خصوصی بازی ZeniMax را با قیمت ۷.۵ میلیارد دلار خریداری کرد.

مایکروسافت به دنبال خرید پینترست است که یعنی به دنبال پلتفرم های آنلاین است تا راهی برای گسترش بستر ابری Azure خود ایجاد کند. پینترست ، که هفته گذشته اعلام کرد کاربران ماهانه آن به ۴۵۹ میلیون نفر رسیده است، به خدمات وب آمازون به خاطر ارائه دهنده زیرساخت اعتماد کرده است.

مالکیت سایت هایی که تعداد زیادی کاربر فعال دارند  ، داده های ارزشمندی را برای مایکروسافت فراهم کرده است. به گفته لینکدین، از داده های این پلتفرم برای شخصی سازی سایر برنامه ها و خدمات مایکروسافت استفاده می شود.

پینترست ، می تواند به یک منبع مهم داده برای سرویس بازاریابی مایکروسافت تبدیل شود و در عین حال می تواند در زمینه سیستم های هوش مصنوعی این شرکت کمک شایانی کند.

پینترست که اولین بار در آوریل ۲۰۱۹ در بورس سهام خود را عرضه کرد ، از آنجا که مردم به دلیل همه گیری بیماری کرونا در خانه مانده اند و به تجارت آنلاین رو آوردند ، افزایش ۷۶ درصدی درآمد  را در سه ماه کسب کرد و سهام خود را بیش از ۱۰ درصد افزایش داد. هم چنین این شبکه اجتماعی پایگاه تبلیغات خود را گسترش داده است ، تا با ارائه قالب های تبلیغاتی جدید و فرصت های تجارت الکترونیکی به رقبای خود یعنی فیس بوک و TikTok برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید Item Removed. Undo
  • No products in the cart.