به من اطلاع دهید! در صورت موجود شدن به شما از طریق ایمیل اطلاع رسانی میشود
Email تعداد -ایمیل شما در فروشگاه پارسه محفوظ می ماند.
iOS 14.5 بتا

iOS 14.5 بتا : اپلیکیشن پیش فرض برای باز کردن موزیک ها و پادکست ها را خودتان انتخاب کنید Leave a comment

کاربران iOS 14.5 بتا ، ویژگی های جدیدی را در این نسخه از سیستم عامل تجربه خواهند کرد. البته این ورژن هنوز دارای باگ های متعددی می باشد و به زودی نسخه نهایی آن منتشر خواهد شد. در این مقاله به معرفی ویژگی جدید پرداخته خواهد شد.

کاربرانی که iOS 14.5 بتا را نصب نموده اند، با ویژگی جدیدی مواجه شده اند که در لیست ویژگی های جدید  این نسخه ذکر نشده است. این کاربران پس از درخواست از siri برای پخش یک موسیقی یا پادکست با درخواست برای باز شدن برنامه پیش فرض مواجه شده اند و دیگر لازم نیست که الزاما از سرویس music خود سیستم عامل استفاده کنند.

استفاده از این ویژگی کار ساده ، اما کمی گیج کننده است. کافی است که iOS 14.5 بتا را نصب کرده و از Siri بخواهید که یک آهنگ یا پادکست را پخش نماید. سیری لیستی از نرم افزار های موجود برای پخش آهنگ را به نمایش گذاشته و از شما درخواست می کند تا یکی از آن ها را انتخاب نمایید. پس از انتخاب یکی ، سیری از شما میخواهد که اجازه دسترسی به داده های آن نرم افزار را صادر نمایید. پس از انتخاب گزینه موافقم ،  موسیقی یا پادکست شما در آن برنامه پخش می شود. پس از آن درخواست های بعدی برای پخش موسیقی یا پادکست به طور خودکار در آن برنامه پخش خواهد شد.

iOS 14.5 بتا

البته لازم به ذکر است که هنوز تمامی کاربران نسخه بتا به این ویژگی دسترسی پیدا نکرده اند. برخی از کاربران موفق به حذف نرم افزار خود سیستم عامل یعنی اپل موزیک (Apple Music) شده اند اما با نصب مجدد این نرم افزار siri دوباره آن را به عنوان پحش کننده پیش فرض قرار خواهد داد و امکان تغییر آن دیگر وجود نخواهد داشت. زیرا در تنظیمات ، رابط کاربری برای تغییر نرم افزار پیش فرض وجود ندارد و فقط و siri توانایی تغییر پخش کننده پیش فرض را خواهد داشت.

لازم به ذکر است که در نسخه فعلی سیستم عامل نیز امکان پخش موسیقی از طریق نرم افزار دیگری به جز نرم افزار پیش فرض خود سیستم عامل وجود دارد. تنها کاقیست که به siri دستوری مانند “Play The Shape of My Heart on Spotify.” اما تمایل به استفاده از پیش فرض ها بسیار زیاد است و کاربران دوست ندارند مدام از دستیار صوتی (siri) استفاده کنند.  اپل در حال انجام  کارهای اولیه است تا به کاربران امکان انتخاب یک برنامه پیش فرض برای موسیقی یا پادکست را بدهد. در حال حاضر مشخص نیست که چه زمانی و چگونه کاربران شاهد انتشار عمومی این ویژگی خواهند بود.

کاربران گرامی می توانند از طریق کلیک بر روی اینجا از ویژگی های نسخه قبلی این سیستم عامل با خبر شوند. کاربران محترم پارسه می توانند از نسخه iOS 14.5 بتا در محصولات این لینک استفاده نمایند. پارسه لذت لمس تکنولوژی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید Item Removed. Undo
  • No products in the cart.