به من اطلاع دهید! در صورت موجود شدن به شما از طریق ایمیل اطلاع رسانی میشود
Email تعداد -ایمیل شما در فروشگاه پارسه محفوظ می ماند.

اپل واچ ۸۰ درصد درآمد بازار ساعت‌های هوشمند را به خود اختصاص داد

اپل واچ

اپل واچ ۸۰ درصد درآمد بازار ساعت‌های هوشمند را به خود اختصاص داد

اپل واچ: زمانی که تیم کوک مدیرعامل اپل در جریان ارایه گزارش مالی سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۶ اعلام کرد فروش اپل واچ به بالاترین حد در تاریخش رسیده، فقط می‌دانستیم تقاضا در تعطیلات پایانی سال به قدری زیاد بود که این کمپانی در تامین آنها با مشکل مواجه شد.
حال گزارشی از مؤسسه Canalys برآورد می‌کند آمار فروش اسمارت‌واچ اپل به ۶ میلیون عدد رسیده و نزدیک به ۲٫۶ میلیارد دلار درآمد به همراه داشته، که تقریبا ۸۰ درصد کل بازار ساعت‌های هوشمند به شمار می‌رود.
«جیسون لا» از تحلیلگران مؤسسه فوق می‌گوید:
فارغ از بهبودهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در مدل‌های جدید، موفقیت اپل تا حدی مرهون شیوه بازاریابی و قیمت‌گذاری تازه آنهاست که توانست مخاطبان بیشتری را به سمت خود جلب کند. کاهش قیمت سری ۱ و توجه بیشتر اپل به قابلیت‌های پایش سلامت نیز در تحقق این موفقیت دخیل بوده‌اند.

پیش‌بینی Canalys مبنی بر فروش ۶ میلیون Apple Watch در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۶، رشد سالانه ۱۲ درصدی را نشان می‌دهد و برآوردها نیز حکایت از فروش کلی ۱۱٫۹ میلیون دستگاه ساعت هوشمند اپل در سال گذشته میلادی دارد که ۴۹ درصد از کل بازار این دیوایس‌ها را شامل می‌شود.
با این تفاسیر اپل با اختلاف چشمگیری در صدر فروشندگان ساعت هوشمند دنیا قرار می‌گیرد. پس از کمپانی مورد بحث، فیت بیت و سامسونگ به ترتیب با ۱۷ و ۱۵ درصد از بازار اسمارت واچ در سال ۲۰۱۶ جای گرفته‌اند و مابقی تولیدکنندگان نیز مجموعه ۱۹ درصد بازار را در اختیار دارند.
۹to5Mac

درباره نویسنده