به من اطلاع دهید! در صورت موجود شدن به شما از طریق ایمیل اطلاع رسانی میشود
Email تعداد -ایمیل شما در فروشگاه پارسه محفوظ می ماند.

panaroma 360 اپلیکیشنی برای ثبت تصاویر پاناروما در اندروید و ios

panaroma 360 اپلیکیشنی برای ثبت تصاویر پاناروما در اندروید و ios

حتما برای شما هم پیش آمده که برای ثبت تصاویری که پیشِ روی‌تان می‌بینید، احساس محدودیت کنید و با خودتان بگویید ای کاش، می‌شد آنچه در تصویر می‌بینم را با همین گوشی که در دست دارم، ثبت کنم. آیا واقعا عکس‌های مستطیلی با کادر محدود برای نمایش زیبایی‌های محیط و رویدادهای زندگی‌تان کافی هستند؟ طرفداران تصاویر پانوراما این طور فکر نمی‌کنند و همیشه به دنبال راهی هستند تا از این کادرهای محدود رها شوند.

تصویربرداری به سبک پانوراما شیوه‌ای برای برداشتن محدودیت کادر است، تا دوربین بتواند از یک نقطه ثابت عکاسی را آغاز کرده و با یک چرخش ۳۶۰ درجه‌ای هر آنچه در اطرافش قرار گرفته را در یک دایره کامل بگنجاند. بنابراین از تماشای خروجی‌های دوربین در این حالت احساس می‌کنید که واقعا در آن منظره حضور دارید.

این احساس حضور با تماشای تصاویر از دریچه هدست‌های VR به اوج خود می‌رسد؛ اشیاء عمق پیدا کرده و دنیای اطراف بیشتر از هر زمان دیگر قابل لمس می‌شود. اپلیکیشن Panorama 360 که امروز به شما معرفی می‌کنیم، آمده تا تجربه تماشای چنین تصاویری را برایتان به ارمغان بیاورد.

Panorama 360 One-w600

تقریبا اپ دوربین تمامی اسمارت‌فون‌های امروزی به طور پیش فرض امکان ثبت تصاویر پانوراما را دارند، در غیر این صورت هم دست‌تان برای انتخاب از میان اپ‌های دیگر باز است.

اما نکته‌ای که Panorama 360 را از میان نمونه‌های شخص ثالث دیگر متمایز کرده، شبکه اجتماعی پویا و پرجمعیت آن است. پر بیراه نیست اگر این اپلیکیشن را “اینستاگرام دوستداران پانوراما” بدانیم.

با نزدیک به ۱۰ میلیون دانلود در iOS و اندروید، Panorama 360 موفق به ایجاد یک شبکه اجتماعی بزرگ از کاربرانی شده که تجربیات شان از سفر به مناطق استثنایی را از طریق بارگذاری تصاویر پانوراما با میلیون‌ها نفر دیگر به اشتراک می‌گذارند.

این تصاویر به قدری جذاب و چشم نوازند که شاید بعد از مدتی هدف اصلی از دانلود و نصب این اپلیکیشن را فراموش کنید! در هر صورت گشت و گذار در میان تصاویر پانورامای حیرت‌آور کاربران را باید یکی از جاذبه‌های Panorama 360 قلمداد کنیم.

Panorama 360 Two-w600

اما شکی نیست که مهم‌ترین دلیل پا گرفتن این شبکه اجتماعی جذاب، امکانات عالی اپ برای ثبت تصاویر پانوراما بوده. در Panorama 360 می توانید به سه حالت تصاویر سیصد و شصت درجه بگیرید: نرمال، دستی و حالت ریل تایم.

نرمال برای تصویربرداری به شیوه سنتی است، اما در حالت دستی می‌توانید به امکانات بیشتری مثل قفل فوکوس یا فلش هم دسترسی داشته باشید. اما آسان‌ترین و در عین حال جذابترین حالت تصویربرداری Panorama 360، حالت ریل تایم است که از الگوریتم‌های هوش مصنوعی برای ساخت پانوراماهای یکپارچه بهره می‌گیرد.

در این حالت، در گوشه کادر و به جهت عقربه‌های ساعت دایره‌هایی نمایان می‌شوند که باید مرکزی‌ترین نقطه کادر را از بین آن‌ها بگذرانید و این کار را تا یک چرخش ۳۶۰ درجه‌ای کامل ادامه دهید. اگر لرزش دست نداشته و چرخش خوبی داشته باشید، اپلیکیشن یک پانورامای تر و تمیز تحویل‌تان می‌دهد.

یک قابلیت جالب Panorama 360 فیلترهای زنده است. مثلا فیلتر زنده بارش باران و برف می‌تواند جان تازه‌ای به عکس پانورامای شما بدمد و بار دراماتیک منظره را افزایش دهد. خروجی‌هایی که از اپ می‌گیرید را هم می‌توانید با دیگر کاربران شبکه اجتماعی‌اش به اشتراک بگذارید، یا آن‌ها را مستقیما در حافظه داخلی یا SD دستگاه ذخیره کنید.

اگر برای به تصویر کشیدن مناظر به کادرهای محدود قانع نبوده و به ایده‌های خلاقانه می‌اندیشید، Panorama 360 بهترین اپلیکیشنی است که می‌تواند شما را به بلندپروازانه‌ترین اهداف‌تان در عکاسی برساند. این اپلیکیشن را می‌توانید به رایگان در پلتفرم‌های iOS و اندروید تجربه کنید.

 

دیجیاتو

درباره نویسنده