به من اطلاع دهید! در صورت موجود شدن به شما از طریق ایمیل اطلاع رسانی میشود
Email تعداد -ایمیل شما در فروشگاه پارسه محفوظ می ماند.

۵ ترفند فوق‎العاده آسان و مفید برای مک

۵ ترفند فوق‎العاده آسان و مفید برای مک

مک دارای هزاران ویژگی سودمند برای استفاده راحت‎تر به ما داده است، اما در اینجا ما پنج ترفند آسان و در عین حال فوق‎العاده مفید که کاربران مک می توانند بهره‎‎مند شوند، ارائه شده است. برخی از این نکات ممکن است توسط کاربران حرفه‎ای شناخته شده باشد و برای دیگر کاربران اپل کمتر شناخته شده است.

دسترسی سریع به لغت‎نامه، مشاهده تمام  پنجره‎های باز در مک، دست‎یابی سریع به Emoji، نادیده گرفتن اطلاعیه‎ها و استفاده از Spotlight به عنوان یک ابزار اجرای سریع، در ادامه به یادگیری برخی از ترفندهای بزرگ اشاره می‎شود.

جستجو تعریف کلمه با لغت‎نامه و ویکی‎پدیا

آیا تا به حال متن یا مقاله‎ای را مطالعه کرده‎اید که تعریف یک سری کلمات به خصوص را متوجه نشده باشید؟. طبیعتا برای حل این مشکل کلمه مورد نظر را در مرورگر و یا مترجم خود وارد کرده و به دنبال معنی آن گشته‎اید. یکی از ویژگی‎های جالبی که مک به شما ارائه می‎دهد، دسترسی سریع به دیکشنری، گنجینه لغات و اطلاعات ویکی‎پدیا به این صورت است که:

-ابتدا روی کلمه موردنظر کلیک راست کرده و گزینه “Look Up” را انتخاب نمایید (یا یا لمس سه انگشت بر روی Trackpad). سپس دیکشنری نمایش داده خواهد شد. برای استفاده از دیکشنری فارسی-انگلیسی می‎توانید لغت‎نامه آن را فعال نمایید.

 

توجه داشته باشید که برای استفاده از توانایی لمس سه انگشت، بایستی به طور جداگانه، آن را از تنظیمات Trackpad سیستم عامل مک فعال نمایید.

ترفند مشاهده تمام پنجره‎های باز

گاهی شما به راحتی در پنجره‎های باز، فایل ها، و برنامه‎های کاربردی مختلف در حال اجرا غرق خواهید شد و سپس برای دستیابی به یک سند خاص و یا پنجره موردنظر در پیچ و خم این شلوغی وقتتان را کاملا از دست بدهید. یک راه عالی برای پیدا کردن آنچه شما دنبال آن هستید استفاده از ویژگی Mission Control است که همه پنجره های باز بر روی مک را یکجا نمایش می‎دهد.

-کلیدهای Control + Up Arrow را همزمان بفشارید (یا با کشیدن چهار انگشت بر روی Tackpad).

حالا همه پنجره‎های باز شده بر روی مک در مقابل شما، به راحتی قابل اسکن هستند و شما با کلیک بر روی هر یک از آنها می‎توانید به آن دسترسی پیدا کنید.

دسترسی سریع به Emoji

Emojiها بسیار محبوب هستند و مک دارای دسترسی سریع فوق العاده آسان به پنل Emoji است که در آن می توانید مرور و فورا آن را تایپ کنید:

– هرجایی که قابلیت نوشتن متن را داشته باشد با فشردن Command + Control + Spacebar پنل Emoji باز می‎شود.

این ترفند سریعترین و ساده‎ترین میانبر روش برای تایپ از Emoji در مک است. برای بهره‎مند شدن از دیگر میانبرهای پرکاربرد می‎توانید از برنامه Cheatsheet، میانبر کاربردی و مهم دیگر مک نیز استفاده نمایید.

استفاده از Spotlight برای اجرای اپلیکیشن و باز کردن اسناد

اگر شما در استفاده از صفحه کلید سریع هستید، با کمک Spotlight به عنوان راه‎انداز برنامه‎ها و بازکردن سند بسیار سریع و کارآمد است.

-با فشردن Command + Spacebar، سپس نام برنامه و یا سندی که می‎خواهید را وارد کنید و Return را بفشارید.

برای تایپیست های سریع و کاربران حرفه‎ای، Spotlight یکی از سریع‎ترین روش‎ها در دستیابی به هر چیزی در خود مک است.

خاموشی اطلاع‎رسانی برای ۲۴ ساعت

آیا تا به حال از اطلاعیه‎ها و هشدارهای ثابت سیستم عامل Mac OS در مورد به روز رسانی نرم‎افزار، اطلاعات نقشه‎های جدید، یادآوری، پیام‎های ورودی، ایمیل‎های جدید، عکس ارسال شده به دیگران و دیگر اطلاع رسانی‎ها شما را  آزار داده است؟. شما می توانید با وارد کردن حالت Do Not Disturb با یک ترفند ساده، تمام هشدارهای یک روز را در حالت سکوت قرار دهید:

-کلید OPTION را نگه دارید و بر روی آیکن Notification در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید. حالا مک حالت مزاحم نشوید (Do Not Disturb) و قطع همه هشدارها برای ۲۴ ساعت را در حالت سکوت قرار خواهد داد.

 

درباره نویسنده