به من اطلاع دهید! در صورت موجود شدن به شما از طریق ایمیل اطلاع رسانی میشود
Email تعداد -ایمیل شما در فروشگاه پارسه محفوظ می ماند.

آموزش فعالسازی Activation Lock بر روی اپل واچ

آموزش فعالسازی Activation Lock بر روی اپل واچ

Activation Lock یا همان قفل فعالسازی، قابلیتی است که از آی او اس ۷ به دیوایس های آی او اس اضافه شد. درواقع هدف اپل از معرفی این قابلیت این بوده است که اگر آی دیوایسی به سرقت رفت یا گم شد، فرد دیگری به جز صاحب اصلی آن نتواند با ریست کردن یا ریستور کردن، آنرا فعال کند و ازش استفاده کند. این قابلیت به حدی موفق بوده است که پلیس آمریکا نیز آماری رسمی از کاهش سرقت ها بعد از معرفی آن ارائه داد.

اپل به تازگی این قابلیت را به ۲ watchOS اضافه کرده است و این موضوع را در لیست قابلیت های جدید watchOS 2بررسی کردیم. در این آموزش قصد داریم نحوه‌ی تنظیم قفل امنیتی Activation Lockk برای اپل واچ را بررسی کنیم؛ با ما همراه باشید:

مواد مورد نیاز برای انجام آموزش:

  • اپل واچ دارای watchOS 2 که با آیفون دارای iOS 9 جفت شده باشد (آموزش آپدیت به iOS 9 – آموزش آپدیت به watchOS 2)
  • در نرم افزار اپل واچ بر روی آیفون، با اپل آیدی خودتان Sign In کرده باشید
  • بر روی آیفون با اکانت iCloud خودتان Sign In کرده باشید و Find My iPhone فعال باشد

اگر اپل آیدی خود را در نرم افزار Watch بر روی آیفون وارد نکرده اید، به مسیر My Watch → Apple ID بروید و اپل آیدی خود را وارد کنید:

 

برای فعال کردن قابلیت Find My iPhone نیز به مسیر Settings → iCloud → Find My iPhone بروید و دکمه‌ی آنرا روشن کنید:

با انجام موارد بالا، قفل فعالسازی Activation Lock برای اپل واچ شما فعال میشود. حال اگر اپل واچ شما به سرقت برود و یا فرد دیگری آنرا پیدا کند و بخواهد آنرا با آیفون خودش جفت سازی و فعال کند، با پنجره‌ی زیر روبرو میشود. بنابراین اگر اپل آیدی و پسوورد شما را نداشته باشد (که ندارد)، اپل واچ بدون استفاده میشود و سارق یا فرد یابنده، هیچ کاری نمیتواند انجام دهد:

این درحالی است که در watchOS 1 سارق میتواند با فشردن چند دکمه و از طریق خود اپل واچ، آنرا ریست کند و با یک آیفون دیگر جفت سازی نماید. بنابراین توصیه میشود برای بالا رفتن امنیت ساعت هوشمندتان، حتما به watchOS 2 آپدیت کنید و این قابلیت را فعال نمایید.

 

درباره نویسنده