به من اطلاع دهید! در صورت موجود شدن به شما از طریق ایمیل اطلاع رسانی میشود
Email تعداد -ایمیل شما در فروشگاه پارسه محفوظ می ماند.

لپ تاپ سرفیس پرو یا تبلت سرفیس پرو ؟

surface-pro-price-3

لپ تاپ سرفیس پرو یا تبلت سرفیس پرو ؟

بازاریابی برای موفقیت محصول اهمیت دارد، چه محصولاتی که با آن رقابت می کند و چه به طور مستقل و همچنین در رابطه با سایر محصولات در یک رده قرار داده می شود.

تبلت سرفیس پرو مایکروسافت یک دستگاه منحصر به فرد بود که برای نمایش ویندوز ۸ طراحی شده بود، این سیستم عامل به معنای انتقال یکپارچه بین تبادل لمسی با صفحه نمایش و زمینه بهره وری از لپ تاپ ها بود. در طول زمان، سازنده و طراح تبلت سرفیس پرو ،Panos Panay، می گوید زمانی که پیشبینی می شد تبلت ها  جایگزین لپ تاپ ها می شوند ، سرفیس  به طور عمدی طراحی شده بود تا این تغییر را انجام دهد، در حالی که حفظ قدرت بهره وری ویندوز در یک عامل رایانه لوحی هم هدف اصلی مایکروسافت بود.

بنابراین، با حفظ  قدرت کامل، PC در حال تبدیل شدن به یک تبلت  بود .

تبلت سرفیس پرو (نسل اول)

استیو بالمر مدیر عامل سابق مایکروسافت در سال ۲۰۱۲ سرفیس پرو را معرفی کرد که تبلتی است که می تواند جایگزین لپ تاپ شما را شود (که در اوایل سال ۲۰۱۳ به بازار عرضه شد). راه رفتن Ballmer در استیج با Surface بدون کیبورد (تایپ کاور ها بعدا  معرفی شد) یک دیدگاه جالب بود که موقعیت این دستگاه را چکش کرد.

مهم این است که به یاد داشته باشید که در سال ۲۰۱۲، تبلت های ویندوزی از یک فضای رایج  محبوب که روی iPads ها و تبلت های اندرویدی غلبه داشت، غافل بودند.

سرفیس پرو ۲

Surface Pro 2 یک روند جالب در تکامل سطوح و زبان مورد استفاده برای تعریف آن را آغاز کرد. اگرچه Panay  پرو ۲ را به عنوان قویترین تبلت حرفه ای معرفی کرد، زمینه و زبان مورد استفاده برای واجد شرایط بودن این ادعاها نشان می دهد که مایکروسافت واقعا این تبلت را یک کامپیوتر نیز در نظر گرفته است.

این پیکربندی کامپیوتر با استفاده از ایستگاه Docking Surface، که Pro-2 را قادر می سازد تا دو صفحه نمایش را در یک دسکتاپ قرار دهد بیشتر مورد توجه است.

سرفیس پرو ۳

سرفیس پرو ۳ تبلتی که می تونی جایگزین لپ تاپ کنی . این شعار معروف در زمان معرفی سرفیس پرو ۳ نشان از این می دهد که هدف مایکروسافت از گسرتش محصول لپ تاپ سرفیس پرو ۳ است نه تبلت سرفیس پرو ۳. اگرچه نخستین دو تکرار  سرفیس دلیل بر این شد که  مایکروسافت ۱ میلیارد دلار را از دست داد، اما این شرکت به سمت جلو حرکت کرد. مدیر عامل شرکت Satya Nadella گفت که این شرکت قصد دارد دستگاهی را طراحی کند که بهترین لپ تاپ و تبلت را در اختیار شما قرار دهد و افراد را قادر می سازد تا در زمینه های مختلف از ادبیات، هنر و حتی فیلم ها استفاده کنند. او Surface Pro 3 را به عنوان یک گام بزرگ به سوی این هدف واگذار کرد.

پانای معتقد است در نهایت مردم هر دو تبلت و لپ تاپ را در کیف ها و تلفن های خود در جیب خودشان حمل می کنند. او همچنین خاطر نشان ساخت که ۹۶ درصد از روزنامه نگاران در رویداد Surface Pro 3 از لپ تاپ ها استفاده می کنند و نه تبلت سرفیس پرو هایی که سال ها پیش به عنوان جایگزینی لپ تاپ ها پیش بینی شده بود.  این یک واقعیت است که بازاریابی Surface به تدریج از تبلت به موقعیت لپ تاپ ادامه می یابد.

 

تبلت سرفیس پرو

سرفیس پرو ۴ و سرفیس پرو (نسل پنجم)

در طول معرفی Surface Pro 4 پانای آن را با Macbook مقایسه کرد. در واقع، او اظهار داشت که نمیتواند آن را با هر تبلت مقایسه کند، زیرا در کلاسش هیچ تبلتی وجود ندارد. بنابراین مایکروسافت همچنان “تبلتی را که می توان جایگیزین لپ تاپ کرد” با Pro 4 حمل می کند، روشن است که این شرکت مدتها پیش هدف قرار گرفته و کاربران لپ تاپ را به عنوان مخاطب Surface مستقر کرده است.

لپ تاپ سرفیس پرو در حال بازاریابی نهایی جایگاه خود در میان لپ تاپ ها است.

اما در سال ۲۰۱۷ دیگر خبری از تبلت نبود . هم اکنون مایکروسافت سرفیس پرو را با نام لپ تاپ سرفیس پرو به شما می شناساند. به این ترتیب، Surface Pro 2017 با لولای ۱۶۵ درجه ای و  حالت استودیویی، LTE برای ارتقاء استفاده در حال حمل، دوربین پیشرفته و میکروفون برای برقراری ارتباط اسکایپ، حالت تبلت و غیره، این سرفیس را، حداقل از دیدگاه مایکروسافت، بیشتر لپ تاپ همه کاره کرده است.

لپ تاپ سرفیس پرو

نظر شما چیست ؟ لپ تاپ سرفیس پرو یا تبلت سرفیس پرو ؟

درباره نویسنده